Мејведер ја повреди раката! (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Таткото на Флојд Мејведер Јуниор, Мејведер Сениор изјави дека Флојд ја повредил раката во пресрет на борбата со Конор Мек Мрегор и дека во таа борба ќе влезе повреден.

Сепак, тој сé уште верува дека Мејведер ќе победи Мек Грегор без поголеми, иако има проблеми со рацете со години, верува дека неговиот син Мејведер Јуниор ќе го нокаутира Мек Грегор.

Погледнете го целосното интервју со Мејведер Сениор во следниот видео клип:

Pablo Alsina talks With Floyd Mayweather Sr. about McGregor-Ma…

FOX 11 Sports Anchor Pablo Alsina talks with Floyd Mayweather Sr. about his son's show down with Connor McGregor on August 26th. When asked about a possible knock out win by his son, Mayweather Sr. shares information as to why Floyd Mayweather may not be able to knock out the UFC Champion. 🥊🥋 FULL STORY and VIDEO: bit.ly/2tL75Ji

Posted by Fox 11 Los Angeles on 2017 m. liepa 11 d.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone