Мејведер загадочно најави големо враќање
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Боксерскaта легенда Флојд Мејведер за првпат откри дека може да се врати како силен гром од ведро небо. Во негов типичен стил, Американецот помалку ги открива неговите планови. Тој најави дека преговара за своето враќање, но не прецизира дали станува збор за бокс меч или за ММА средба.

„Ќе ме видите ли повторно на рингот, момци“ – загдочно рече Мејведер за „Форбс“ и додаде:

„Немам поим. Може да биде на боксерскиот ринг или во октагонот. Се водеа разговори за договор кој е за милијарди. Ќе поживеам и ќе видиме“.

пред некое време Мејведер објави видео како влегува во ММА кафез.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone