Мек Грегор се погрижи борбата со Мејведер да биде уште поизгледна
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Конор Мек Грегор се приближи уште еден чекор до организацијата на мечот со Флојд Мејведер Јуниор.

Според порталот Boxing News and Views, Ирецот на Атлетската комисијата на државата Невада ја платил казната за дивеењето на прес-конференцијата во пресрет на УФЦ 202, а со тоа ја поминал бариерата што му стоела на патот до боксерската лиценца во таа држава.

„Конор ја плати казната, но се уште не пријавил за лиценца на Атлетската комисија на државата Невада“, потврдија од Комисијата, но, за очекување е дека наскоро шампионот на УФЦ би можел да поднесе барање и со тоа да го реализира она што уште пред неколку месеци го најави и така на онаа од Калифорнија, да и приклучи уште една боксерска лиценца.

Да потсетиме, на Мек Грегор неодамна оригиналната казна му беше намалена на само 25.000 американски долари и 25 часа општествено-корисна работа.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone