Мек Грегор и Мејведер го испитуваат теренот за нивен реванш во 2018-та?!
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Флојд Мејведер во средата одлучи да исфрли бомба од „валкано зборување“ на Конор Мек Грегор. И тоа од никого предизвикан. Можеби на боксерската супер ѕвезда на памет му паѓа враќање и реванш против УФЦ шампионот во новата година. А можеби само му било досадно и одлучил малку да се забавува на сметка на Ирецот.

Славниот боксер на својата Твитер сметка објави порака за Мек Грегор. На фотографија што ја објави стои:

„Конор Мек Грегор, наводно, го удрил припадник ирскиот картел и можеби има уценета глава на 900 илјади долари“.

Под неа Мејведер додаде:

„Веќе те победив во 2107. година, сега ќе те себам и во 2018 година. Во оваа година ќе тргнеш со нокаут …“.

Американецот, се разбира, целеше на неодманешните проблеми кои ги имаше Мек Грегор оо инцидентот во еден паб во Даблин. Но, се чини дека ова е стара вест, бидејќи проблемите на Мек Грегор многу брзо исчезна. Наводно, познатиот Ирец ги исплатил членовите на каретлот кои одлучиле да му ја опростат палавоста во барот и инцидентот со нивниот член. Тоа не му засмета на Мејведер да ја искористи ситуацијата за „задевање на јавноста“, неколку недели подоцна.

На пораката на Мејведер, Мек Грегор кратко одговори:

„Јас сум картел“!

Следеа две „валкани“ фотографии со што ја завршија оваа рунда.

https://twitter.com/FloydMayweather/status/951169532571238400?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Ffightsite.hr%2Frubrike%2Fk1-boks%2Fmayweather-i-mcgregor-ispipavaju-teren-za-svoj-revans-u-2018%2F

You violate and I will demonstrate!!

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

https://www.instagram.com/p/BdygsTVA73r/

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone