Мек Грегор безобразно ја искорсити ситуацијата и на повредениот Холовеј му додаде сол на раната (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Повредата на Макс Холовеј за Конор Мек Грегор се чини дека претставува шанса на да му зададе удар на поранешениот ривал во моментите кога му е најтешко.

Како што да дознавме порано во текот на денот, Холовеј ја повредил ногата и е принуден да го откаже мечот со Френки Едгар кој беше закажан за УФЦ 222. Ова е втор пат за само неколку месеци да останеме без овој одличен натпревар. Да потсетиме дека Едгар се повреди во декември, па Жозе Алдо скокна како замена.

Ситуацијата во која Макс за прв пат во кариерата откажа меч, Мек Грегор безобразно го искористи да го потсети на нивната борба во 2013 година во која „Озлогласениот“ славеше со едногласна одлука на судиите.

„Она, кога нема судија да те спаси“, напиша Конор заедно со фотографијата која ви ја пренесуваме во продложение на написот.

По претходно споменатиот дуел, Макс нанижа 12 победи и го презеде појасот во перолесна категорија, додека Ирецот е во ситуација, како што изгледа, останал и без другата титула …

When there is no referee to save you.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone