Мајлинда Келменди и Теди Рение се надобрите џудисти во светот
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Олимписката шампионка Мајлинда Клеменди од Косово доби награда за најдобра џудистка во светот на свечената церемонија во Будимпешта, по повод 65-годишнината на џудо спортот, каде што се одржува Светското првенство.

За најдобар џудист е прогласен двократниот олимписки и осумкратен светски шампион Теди Рение од Франција.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone