Македонски бисер: Признанија за Тупурковски, Сејдиу и Шоров (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Вчера признанија за придонесот во боречкиот спорт на 41-от Меѓународен турнир во борење „Македонски бисер“ во Штип добија претседателот на Македонскиот олимпикси комитет, Васил Тупурковски, како и легендите на македонското борење, Шабан Сејдију и Зоран Шоров.

 

 

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone