Македонскиот лав – Пеце Наумовски дебитираше со победа во ММА (ФОТО/ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Mакедонскиот каратист Пеце Наумовски денеска имаше успешно ММА деби во Мелбурн, Австралија, во аматерска конкуренција, совладувајќи го Мет Раид во категоријата до 66 килограми. 

Наумовски победата ја извојува во третата рунда со сабмишн. Борба беше на ВАМАА аматер кјеџ фајт настанот.

The Macedonian Marble!Пеце Наумовски победи во кик-боксинг! Честито Пеце!!

Geplaatst door Ico Najdovski-Perin op zaterdag 3 juni 2017

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone