Македонката Нина Ансароф ја совлада Хил во УФЦ, чекори кон титулата (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Македонката Нина Ансароф ја забележа третата по ред победа во УФЦ на настанот УФЦ Фајт најт во Норфолк, Вирџинија, победувајќи ја на поени Анџела Хил со едногласна одлука на судиите.

По полека нашинката која живее во САД се придвижува кон врвот на УФЦ и наскоро може да очекуваме и посилни борби и да ја нападне титулата.

УФЦ Фајт најт 120:
Нина Ансароф – Анџела Хил (едногласна одлука на судиите, 29-28, 29-28, 29-28)
Дастин Пориер – Ентони Петис (ТКО, Р3)
Мет Браун – Диего Санчез (КО, Р1)
Андреј Арловски – Жуниор Албини (едногласна одлука на судиите, 29-28, 30-27, 30-27)
Цезар Фереира – Нејт Маркарт (поделена одлука на судиите, 28-29, 29-28, 29-28)
Рафаел Асуначо – Метју Лопез (КО, Р3)
Клеј Гвида – Џо Лаузон (ТКО, Р1)
Марлон Мораеш – Џон Додсон (поделена одлука на судиите, 30-27, 27-30, 30-27)
Татјана Суарез – Вивијан Переира (едногласна одлука на судиите, 30-27, 30-27, 30-26)
Сејџ Норткат – Мишел Кинонес (едногласна одлука на судиите, 30-27, 30-27, 30-27)
Шон Стрикленд – Курт Мек Ги (едногласна одлука на судии, 30-27, 29-28, 29-28)
Џејк Колиер – Марсел Фортуна (едногласна одлука на судии, 30-27, 29-28, 29-28)

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone