Ломаченко и Ригондо во одлична форма пред двобојот во Њујорк (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Овој викенд во Њујорк за првпат во историјата во професионален меч ќе се борат двајца двократни олимписки победници.

Васил Ломаченко (9-1, 7 КО) во театарот Медисон сквер гарден ја брани титулата на ВБО во супер лесна категорија против Гилермо Ригондо (17-0-1 НЦ, 11 КО). „Шакалот“ се дига за две тежински категории за да го предизвика Украинецот.

29-годишниот Ломаченко и осум години постариот Кубанец во одлично издание го направија отворениот тренинг, демонстрирајќи дека се подготвени за голема борба.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone