Кубрат Пулев – Џарел Милер на 28 април?
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Кубрат Пулев и Џарел Милер (САД) најверојатно ќе се борат на 28 април. Ова го предвидува новинарот Скот Гилфорд. Дуелот ќе биде на голема гала вечер во Бруклин, Њујорк.

Според набљудувачите американскиот боксер се претставил во многу силно издание  против Мариуш Вах на 11 ноември. Тој има 20 победи (18 нокаут) и 1 нерешена борба.

 

Во својата текст Гилфорд забележува дека се уште ништо не е потврдено и дека во моментов течат преговорите.

Средбата се очекува да биде елиминациска за дефинирање на ривалот на Ентони Џошуа. Самиот Милер е подготвен да се бори со Дилиен Вајт.

Гилфорд смета дека Американецот ќе биде фаворит во оваа средба, бидејќи е многу помлад од Пулев.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone