Кро Кап против борецот што го победи Емилијаненко
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Мирко Филиповиќ (35-11-2) следната борба ќе ја одработи за Нова година на Ризин.

43-годишната хрватски тешкаш во рингот ќе влезе со 47-годишниот Цујоши Косака (29-19-2).

„ТК“ се врати речиси по десетгодишна пауза на боричиштето во декември 2015 година и со техничката нокаут го победи Џејмс Томпсон.

Учествуваше на минатогодишниот Гран при на кој победи Филиповиќ. Загуби во четвртфиналето од Баруто со одлука на судиите.

Веста ја објави челникот на Ризин Нобујуки Сакакибара.

Во текот на кариерата Јапонцот ги победуваше Ким Леополд, поранешниот шампион на УФЦ Морис Смит, Гилберт Ивел, Федор Емелијаненко, Рон Ватерман и Марија Сперри.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone