Кристијан Воденски го бодри Вардар против Рај-Некар (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Vodenski naviva za Vardar

Кристијан Воденски е во „Фрапорт арената“ во Фракфурт и ги бодри ракометарите на Вардар против Рај- Некар.

Vodenski so navivaci na Vardar

Веруваме дека навивањето на шампионот во повеќе боречки вештини ќе му помогне на Вардар да победи.

Вардар го продолжува походот кон европскио врв со првиот од четирите преостанати меча во групата Б од Лигата на шампионите, а во овој меч му е потребна победа.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone