Кочанчанецот Христијан Заов освои златен медал Зволе купот во Словачка за Тигар Миќовиќ од Никшиќ (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Христијан Заов го освои златниот медал на синиот меѓународен карате турнир „Зволен куп“ во Словачка за екипата на Тигар Миќовиќ од Никшиќ, Црна Гора.

На ова натпреварување учествуваа околу 450 натпреварувачи од Европа.

Тренерот  на Заов, Горан Миќовиќ, е презадоволен од успехот на Христијан.

Инаку Христијан е од кочанско, а неговите родители неколку години живеат и работат во Црна Гора.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone