Конор ќе загуби 90 отсто од хонорарот ако зададе удар со нога
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Конор Мек Грегор ќе загуби 90 отсто од хонорарот ако му зададе удар со нога на Флојд Мејведер. Ова го откри американскиот боксер.

„Ќе има парична казна, огромна парична казна“, рече Мејведер и додаде: „Не мислам дека тој сака да изгуби 90 проценти од неговиот хонорар, ако не и повеќе. Не можам да ја кажам точната сума колку е, но е огромна“.

Битката меѓу Мек Грегор и Мејведер ќе се одржи на 26 август во Лас Вегас.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone