Кличко: Срцето ми е мирно, ја предавам штафетата на Ентони Џошуа!
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Веќе поранешниот светски шампион во тешка категорија Владимир Кличко упати емоционално порака преку социјалните мрежи до актуелниот носител на појасите во две од четирите верзии во професионалниот бокс – Ентони Џошуа.

„Срцето ми е мирно, ја предавам штафетата на Ентони Џошуа – новата генерација. Со среќа, брате, горд сум на тебе“, напишал Кличко на „Твитер“ на позадината на негова слика со Британецот!

Како што е познато, Кличко одлучи да ја прекине кариерата и да не ја искористи можноста за реванш против Џошуа, па така последниот меч останува големиот дуел на Вембли, кога токму Британецот го победи со технички нокаут и ги освои светските титули.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone