Кличко значително потежок од Џенингс, вечерва спектакал во Медисон Сквер Гарден!(ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Кличко-Џенингс мерење

Во петокот се одржа официјалното мерење за денешниот боксерски спектакал во Њујорк. Медисон Сквер Гарден ќе биде дом на мечот за светската титула во тешка категорија меѓу Владимир Кличко и Брајант Џенингс.

Украинецот на вагата застана значително потежок и имаше 109,6 клиограми, а Џенингс имаше околу 7 килограми помалку и тежеше „само“ 102,8 кг.

Поради временската разлика, пресметката Кличко и Џенингс , се очекува околу 05:00 во текот на ноќта од сабота спрема недела на 26 април.

Владимир во професионалната кариера има 63 победи, од кои 53 се нокаут и само три порази, додека Џенингс е без пораз и има скор 19-0.

https://youtu.be/QgJ5eFWGkmY

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone