Кличко за поразот од Фјури: Направив грешка, се срамам од неа (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Klicko-Fjuri soocuvanje vo sivo

Владимир Кличко призна дека напрaвил грешка во првиот меч со Тајсон Фјури минатата година.

Украинецот сензационално ги загуби титулите во тешка категорија, откако беше совлада на поени во 12 рунди. Ветеранот беше далеку од најдобрите години.

„Не сум го заборавил овој меч. Не задавав удари и ја платив цената. Ветувам дека ќе го направам вистинското нешто во реваншот“, вели Кличко.

Втората борба меѓу Фјури и Кличко е закажна за 9 јули. Таа ќе се одржи во Манчестер-Англија.

https://youtu.be/kF5gn4LWS6M

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone