Кинг Мо: Ќе го поразам Кро Кап
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

king-mo-skrin

Мухамед „Кинг Мо“ Лоуел отпатува во Јапонија да се бори со Мирко Филиповиќ во четвртфиналето на Ризин Гранд при кој се одржува на 29 декември.

Кинг Мо во пресрет на доаѓањето во Јапонија ја сними последната порака и најави победа над хрватската легенда, со која би поминал во полуфиналето и борба за титулата само два дена подоцна.

„Среќни празници на Белатор нацијата. Дасте со мене за време на празниците, би биле во Токио. Дојдов да ја завршам работата. Прво Кро Кап, а потоа ќе ги решам и сите други и ќе го земам тој појас. Ќе го вратам во САД, тоа ќе биде мојот подарок за Божиќ на Белатор“, рече Лоуел.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone