Кинан Корнелиус загуби на WPJJC 2015! (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

kinan kornelius

Виктор Естима постигна голем успех во полуфиналето на турнирот во џиу – џицу во Абу Даби, WPJJC 2015, забележа победа над на сите понзатиот Кинан Корнелиус.

Со оваа победа Естима стигн до финалето, каде што ќе се сретне со Леандро Ло во категоријата до 85 килограми.

Еве го видеото од полуфиналната борба на Естима и Ло.

https://youtu.be/qYQRAK5xkoQ

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone