И официјално: Гловацки-Канингам на 16 април во Њујорк
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Glovacki gol

Како што објавивме, 29-годишниот шампион во бокс во тешка категорија на ВБО, Криштоф Гловацки, ќе ја има првата одбрана на титулата против поранешниот шампион, Американец Стив Канингам (39 г.).

Денес борбата беше официјално потврдена и ќе се одржи на 16 април во Њујорк.

Оваа борба ќе биде главна на вечерта и ќе се пренесува директно на NBC.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone