Издаден налог за апсење на Мејведер Сениор
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Полицијата издаде налог за апсење за постариот Флојд Мејведер.

Таткото на донеодамна најдобриот боксер во светот е обвинет за напад на неговата сопруга по борбата во септември меѓу Сол Алварез и Генадиј Головкин во Лас Вегас.

Постариот Мејведер ги демантира обвинувањата, а тој, наводно, бил во друштво на жена кога настанала кавгата. Наводно и рекол да излезе од автомобилот, а кога таа одбила да го направи тоа, ја извлкол надвцор влечејќи ја за ногата.

65-годишниот Мејведер, наводно, ја влошил ситуацијата со удирање на жената со тупаница во ногата. Таа тврди дека откако ја исфрлил седнал во колата и си заминал.

Жената е хоспитализирана со лесни повреди, а Мејведер е обвинет за нанесување на лесни физички повреди.

Адвокатот на Мејведер изјави дека наводна жртва само сака да извлече пари.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone