Игор Станојоски по втор пат освои бронза на Балканското првенство
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Игор Станојоски (-100 кг)во низа освои бронзен медал на Балканско првенство, откако  лани се закитио со бронза.

Станојоски денеска на Балканскиот џудо шампионат во Скопје го освои вториот бронзен медал во неговата кариера и потврди дека лани успехот не бил случаен. И понатаму тој е едиствениот носител на медал во сениорска конкуренција за мажи на балканските првенства.

Игор ја имаше несреќата или среќата во првото коло да налета на Црногорецот Данило Пантиќ кој е европски првак, а минатиот викенд на Светското првенство Унгарија имаше три победи, од кого загуби, но повлече во репасажот, односно во борба за бронзен медал. Во борбатас за бронзата го со ипон го совлада албанскиот репрезентативец.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone