Игор Паскоски: Хамза покажа голема зрелост, прикажа одлично џудо во текот на борбите!
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Апсолутно сум задоволен од настапот на нашиот најуспешен кадет Хамза Јашари“, вели неговиот тренер Игор Паскоски по освојувањето на сребрениот медал на Европскиот куп за кадети во Фолоника во Италија.

Со овој резултат Хамза Јашари се наметнува како сериозен кандидат за младинските Олимписки игри во август во Буенос Аирес, Арегнтина.

Среќен сум за постигнатиот резултат, особено што два пати по ред (по златото во Гиор минатата година ) се пласира во финалето. Конкуренцијата беше голема, имаше 56 учесници во категоријата до 66 килограми, со што Купот се вброи меѓу најмасовните. Хамза покажа голема зрелост и, воедно, прикажа одлично џудо во текот на борбите, констатира Паскоски.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone