Жозе Алдо поразен во БЏЏ меч (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

По неколку децении на посветен ММА Жозе Алдо се врати на татамито.

Поранешниот двократен шампион на УФЦ во перолесна категорија е запрен во четвртфиналето категорија 76,7 килограми на Мастер меѓународниот ИБЏЏФ џиу џицу првенство во Рио де Жанеиро.

Алдо е поразен со 3-1 од Антонио Кривелари.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone