Ентони Џошуа: Наскоро ќе има официјални новини
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Светскиот шампион во тешка категорија во верзиите на ВБА и ИБФ Ентони Џошуа вети дека наскоро ќе го објави следниот дуел.

„Наскоро ќе имам официјални вести“, напиша британскиот боксер на Твитер профилот.

Најверојатно Џошуа ќе ја одржи реванш средбата со поранешниот светски шампион Владимир Кличко. Се очекува дека мечот ќе се одржи на 11 ноември во Лас Вегас.

На 29 април Џошуа го победи со нокаут Кличко во Лондон. Украинецот има право на реванш, но се уште не е објавил својата одлука.

Ето така тренира Антъни Джошуа за бързина и реакция!https://www.sportal.bg/news.php?news=676997

Geplaatst door Sportal.bg op maandag 31 juli 2017

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone