Елмедин Сејфулаху ќе се бори за златото на Балканското првенство
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Елмедин Сејфулаху ќе се бори за златниот медал на Балканското првенство за јуниори во борење слободен стил во Бурса, Турција.

Сејфулаху во категоријата до 60 килограми извојува три победи до финалето против противници од Турција 8-3, Гани Халили од Косово 8-0 и Норберт Молнос од Романија 8-2.

Елмедин за шампионската титула ќе се бори со Микјај Наим од Бугарија, кој има два сребрени медали од јуниорските Европски првенства.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone