ЕКСКЛУЗИВНО-Мартин Несторвски: Морав да му вратам на Србинот за ЕП во Истанбул!
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

martin na piedestasl so znmeto na EI

Освојувачот на бронзениот медал од првите Европски игри во Баку, каратистот Мартин Несторовски (+84 кг), изјави по мечот за ipon.mk: „Презадоволен сум од мојот настап во групната фаза. Знаев дека ќе поминам. Бев сигурен во тоа, со некои други калкулации. Меѓутоа, и вака не е лошо“.

Несторовски вели дека во полуфиналето изгубил од Германецот Јонатан Хорне, меѓутоа, воопшто не му паднале концентрацијата и самодовербата.

„ Плус, имав мотив повеќе, затоа што морав да му вратам на Србинот за ЕП во Истанбул. Така и се случи. Победив 5:3. Се уште сум во еуфорија. Всушност,  не знам и што сум направил“, тврди Несторовски.

ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone