Едвај спасија руски ММА борец од смрт (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Рускиот ММА борец Константин Ерохин се размина со смртта или барем со сериозно оштетување на мозокот по неговата битка со Кори Хендрикс.

Американецот искористи удар во главата за да го разниша противникот, а потоа опсипа со удари во главата. Ерохин се обиде да го издржи нападот, но падна во несвест, а судијата веднаш го прекина мечот и повика на медицинска помош.

Лекарите успеале да го оживеат Ерохин по неколку минути анимирање.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone