Егоров против Алжирецот Хребаче на Светското првенство за У-23 во Полска
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

 

Владимир Егоров утре во првото коло на Светското првенство во борење за помлади сениори (У-23) во слободен стил во Бидгошч, Полска, се среќава со Абделхак Хербаче од Алжир.

Единстевниот македонски борач ќе се натпреварува во категоријата до 57 килограми во која има 27 натпреварувачи.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone