Дрим со четири медали од турнирот во Цетиње (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Џудо клубот Дрим од Струга викендов настапи на два меѓународни турнири „Миоки опен“ во Скопје, за кој веќе пушувавме, и вториот е „13 Новембар“ во Цетиње, Црна Гора, каде штоп неговите џудисти освоија четири медали – 2 златни, 1 сребрен и 1 бронзен.

Михаил Касниоски освои два медала, злато и борнза во две старосни категории, Анамарија Стојмилоска златен (полетарци) и Доријан Петкоски сребрен (полетарци).

Сите овие успеси кои Дрим што ги постигнавме во изминатиов период, како и пет години наназад, се доволен показател за тоа како се работи во нашиот клуб и каде е иднината на македонското џудо. Лично, се надевам дека овие резултати ќе стигнат до оние кои се надлежни за спортот и ќе обрнат внимание на ЏК Дрим од Струга“, изјави тренерот на Дрим, Ѓорѓи Стојанов. 

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone