Далибор Богданов за ММА борбата: Да го осетам чувството на гладијаторите!
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Во сабота на 25 ноември во Базел, Швајцарија, Далибор Богданов, ќе дебитира во ММА кафезот во оваа земја во аматерска конкуренција на СММАЦ 5 настанот. Штипјанецот ќе се сретне со Марко Сигнер кој има скор 5-1-0, а Богданов 4-1-0.

Нивната средба е во лесна категорија до 70 килограми.

„Бидејќи се преселив да работам во Швајцарија пред шест месеци, доцна беше да најдам боречки клуб, па почнав да тренирам, БЏЏ, тај бокс и бокс, така решив пак да се борам во ММА. Па, да го  осетам чувството на гладијаторите“, изјави Богаднов за Ipon.mk кој минатата година речиси не занеше за бораз во пониската германска лига за борење.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone