Видео најава за Рико – Џамал
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Рико Верховен на 9 декември во Ротердам по шести пат ќе ја брани титулата на Глори во тешка категоријата.

28-годишниот Холанѓанец во рингот влегува со Џамал Бен Садик. Една година помладиот Мароканец го победи Верховен со прекин во нивниот прв меч во 2011 година.

Екипата кикбоксинг планетата објави занимлива видео најава за мечот.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone