Борба на Димитар Ѓоргиев од Европскиот куп во Карловац (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Dimitar prv na EK karlovac

„Еве вака изгледа еден натпревар на трикратен светски шампион! Техника, брзина, сила, прецизност, фокусираност и најважно од се брилијантен ум е формулата за успех на овој неверојатен човек. Премногу сум горд“, напиша еден фан на ФБ профилот кај Димитар Ѓоргиев по првото место на Европксиот куп во Карловац-Хрватска.

Погледнете ја борбата на Димитар.

https://youtu.be/JicX7dUQ2yo

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone