Боб Сап се враќа во ММА
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

bob sap taroirei

Боб Сап (11-18-1) по три години се враќа во ММА.

Американскиот тешкаш (42 г.) ќе се бори во главната борба на Роуд ФЦ 32 настанот во Кина.

Во салата во Хунан која е со капацитет од 20.000 седишта, Сап ќе се бори против локалниот борец Аори Геле (1-2). Тој е во серија од 12 последователни ММА порази. Сап е и потпретседател за односи со јавноста на Роуд ФЦ.

Сепак, во последниот влегување во рингот на Ризин на новогодишната ноќ го победи Акебоно во реванш мечот по шутбоксинг правилата.

Неговиот противник е 21-годишник со минато во санда (Sanshou) и двогодишно ММА искуство. Геле во април беше поразен со нокаут од Хонг Човекот Чои во полуфиналето на Роуд ФЦ турнирот во отворена категорија.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone