Боб Сап во Франција повторно влегува во ринг
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Боб Сап ќе се врати во рингот во кик бокс меч во Франција.

На петтото издание на Сент Тропе Фајт најт на 4 август и ќе се бори против домашниот борец Тони Грегори.

39-годишниот Французин има големо искуство и во боксот и во кикбоксот. Во боксот има победа над Карлос Такам, а во кик бокс славеше против Даниел Гите, Ерол Цимерман, Јорген Крут, Патрис Квартерониroni, Петар Мајсторовиќ, Витали Ахраменко, Алексеј Игнашов, Франс Бота и Игор Михаљевиќ. Во 2012 на Глори во Брисел загуби со технички нокаут од Игор Јурковиќ.

43-годишниот Сап последен кик бокс меч имаше на новогодишната ноќ во 2015 година, кога на Ризин со техничка одлука во реваншот по шутбоксинг правилата го порази Акебоно.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone