Бобан Данов ќе се бори за европската титула во кураш во Истанбул
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Бобан Данов ќе се бори златниот медал на Европското првенство во кураш во Истанбул-Турција.

Данов во најтешката категорија ги совлада претставниците на Велика Британија, Азербејџан и Романија, а во финалето се бори Украинец.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone