Балканец ќе учествува на „Јозеф Свобода“ во Братислава
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Balkanec cela ekipa 2016

Борачите на БК Балканец викендов ќе настапат на вториот Меѓународен меморијален турнир „Јозеф Свобода“ во Братислава (Словачка), и во сениорска и во младинска конкуренција.

На овој турнир ќе учествуваат борачи од 17 држави, борачите на Балканец ќе настапат по петти пат.

За Блаканец ќе настапат: 61кг Давор Тасев, 74 кг Александар Донев,
84 кг Бобан Савов и Михаил Николов и 97 кг Стефан Никовски.
Со борачите ќе патуваат и тренерите: Дејан Богданов и Мики Тодоров.
Ipon.mk/ В. Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone