Бадр Хари излегува од затвор
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Еден од најдобрите пријатели на Кристијано Роналдо, мароканскиот кикбоксер Бадр Хари, наскоро ќе излезе од затвор. Веста ја објави шпанскиот весник „Марка“.

32-годишниот Мароканец отиде во затвор во февруари 2017 година. Тој беше осуден на две години за напади во 2011 и 2012 година. Според претставникот на поранешната К-1 ѕвезда, во скоро време нема да се врати на тренинзите.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone