Бадр Хари во реваншот против Хесди Гергеш
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Бадр Хари доби противник за настанот на Глори на 3 март во Ротердам.

Мароканецот по втор пат ќе се бори со Хесди Гергеш.

Во нивната прва борба во 2010 година Хари ја изгуби титулата на „It’s Showtime“ откако беше дисквалификувана заради удирање на Египјанецот со нога додека беше на подот.

Гергеш во овој меч влегува по тешкиот пораз со нокаут од Младен Брестовaц.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone