Аууу…фантастичното летечко колено на Насукава го патосираше Хамамото (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Талентираниот 19-годишен јапонски кик-боксер пред домашната публика на Ризин ФФ 9 настанот, Теншин Насукава со спектакуларно „летечко колено“ го патосираше својот противник Јута Хамамото.

Со колено во глава Наукава го заврши противникот за кратко време, по што не знаеше каде се наоѓа.

Непоразениот удирачи феномен така дојде до 17 нокаут во кариерата и неговиот професионален скор во кик-боксот сега е 21-0.

Победата на Насукава му обезбеди место во финалниот меч на турнирот во категоријата против Јамато Фуџита.

.

 

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone