Американски боксер се чуди каков коктел пие Џошуа
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Непоразениот американски боксер во тешка категорија Џарел Милер се посомнева во природниот физикус на светскиот шампион Ентони Џошуа.

„Отсекогаш сум бил масивен, таков сум по природа. А Ентони Џошуа е неприродно голем. Не знам каков протеинска коктел пие, но и јас сакам таков“, рече Милер.

Во својата кариера Милер има 18 победи (16 со нокаут) и 1 нерешена борба. На 29 јули ќе се бори со Џералд Вашингтон.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone