Алекс Волкановски против Кенеди за трета победа во УФЦ
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Алекс Волкановски ќе се врати во октагонот на 19 ноември, кога ќе го сретне со непобедениот канадски борец Џереми Кенеди на УФЦ Фајт најт во Сиднеј.

Волкановски (15-1) е непоразен во двата настапи во УФЦ, а последната победа со едногласна одлука беше против јапонскиот ветеран Мицуто Хирота во јуни.

Оваа средба ќе биде дел од настанот  УФЦ Фајт најт на Кводс бенк Арена во Сиднеј кад ешто борба на вечерта е меѓу Хант и Тибура.

Поранешниот член на Варила грилас имаше импресивени настапи во УФЦ, Кенеди ќе биде можеби неговиот најтежок тест досега.

24-годишниот Канаѓанец исто така е непоразен во УФЦ, во јули забележа победа со едногласна одлука над Кајл Бочнијак.

Канаѓанецот никогаш не изгубил како професионалец, има совршен рекорд од 11-0 пред ноемврискиот напад.

Волкановски ќе се обиде да додаде уште една победа на победничката низа од 12 борби без пораз.

Борбата во лесна категорија е третата објавена на фајт картата, која брзо се пополнува со голем број локални натпреварувачи.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone