Александар Македонски ќе се бори на Европското првенство во Скопје!
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Александар Македонски ќе се бори на Европското првенство во кик бокс за јуниори и кадети во Скопје.

Не, ова не е шега или играње со чувствата, туку тоа е репрезентативецот на Русија Александар Македонски кој настапува во лајт кик во категоријата до -63,3 килограми, каде што е и нашиот репрезентативец Кристијан Шоповски.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone