Александар Димовски извојува победа на СП во Белград, против Ричард Јакоб ќе се бори за медал!
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

dimsa)

Александар Димовски во категоријата над 91 килограм во лоу кик го совлада Бараб Хамид (Мароко) на Светското првенство во кик бокс во Белград, Србија. Во четвртфиналето ќе се сретне со Ричард Јакоб од Бразил.

„Победа против Мароканец, наредно коло против Бразилец. Фала на сите што верувавте во мене“, рече Димса.

Ако го победи Јакоб, Димовски обезбедува бронзен медал.

ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone