Аид Салихаси ќе се бори за бронзениот медал Европското првенство (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Аид Салихаси ќе се бори за бронзениот медал на Европското првенство во борење за кадети слободен стил во категоријата до 46 килограми.

Нашиот репрезентативец во репасажот ја доби борбата против Ашраф Каримзада од Азербејџан кој не се појави на душекот, најверојатно поради повреда.

Салихаси во борбата за медал во 18:30 часот ќе се сретне со Аракел Мовсесјан од Ерменија кој во полуфиналето загуби од Гиорги Гегелашвили од Грузија со 1-5.

Мартин Стојанов (-54 кг) во репасажот е совладан со 10-0 од Русинот Александар Балтуев, како и Орхан Џафери (-63 кг) од Гиорги Ебалкиѕе од Гурзија со 0-10.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone