Аздисаните монголски селектори направија стриптиз протест (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Mongolski treneri

Монголските боречки селектори Церенбатар Цогтбајар и Бјамбаренчин Бајара револтот од „неправдата“ го искажаа со соблекување голи на сред борилиште.

Тоа го направија поради тоа што нивниот борач Ганзоригин Мандакхнаран го загуби бронзениот медал по судиската одлука да му дадат поен на Узбекистанецот Иктиор Наврузов, бидејќи Монголецот го избегнуваше и провоцираше. Монголецот водеше 7-6, но со казнениот поен противникот израмни и победи поради тоа што последен освои поен.

https://youtu.be/ybBjuhJ-RQU

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone