Адонис Стивенсон го згази Анджеј Фонфара (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

На Адонис Стивенсон му беа потребни многу помалку од 12 рунди за да го заврши мечот со Анджеј Фонфара. Стивенсон го прати во нокдаун противникот уште во првата рунда, а потоа истото се повтори и во втората кога Вирџил Хантер, тренерот на Фонфара, на почетокот на рундата го предаде мечот.

39-годишниот Стивенсон веќе е со скор 29-1, забележувајќи го 24-тиот нокаут и одбранувајќи ја титулата во полутешката категорија на ВБЦ.

„Бев целосно фокусирана на овој дуел и видовте што се случи“, рече Стивенсон по битката и додаде:„Фонфара се обиде, но не беше подготвен за оваа средба“.

Елдиер Алварез (23-0, 11 КО) ја задржа позицијата на задолжителен предизвикувач Стивенсон. 33-годишниот Колумбиец со мнозинска одлука на судиите (114-114, 117-111, 116-112) го победи домашниот борец и поранешен ВБЦ шампион Жан Паскал (05/01/31, 18 КО).

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone